Operasyon Videoları

Reflü Hastalığnda Laparoskopik Nissen Fundoplikasyonu (Reflü Ameliyatı)

Tekrar Eden Pilonidal Sinüs-Kıl DDönmesi Olan Hastada Rhomboid Eksizyon Limberg Flap Ameliyatı

Morbid Obezitede Tüp Mide-Sleeve Gastrektomi

Anal Fistülde Elastik Kesici Seton

Kronik Anal Fissürde Lateral İnternal Sfinkterotomi

PPH Stapler Hemoroidektomi- Kalınbarsağın son kısmı olan rektumda sarkma ile birlikte hemoroidal hastalık olan olguda özel bir cihaz yardımı ile hastalığın tedavisi.

Rektosel+Enterosel olgusunda Laparoskopik Ventral Mesh Rektopeksi Ameliyatı

Robotik Ventral Mesh Rektopeksi-FRANSA

Guillaume Meurette MD PhD, Ayca F Gultekin MD, Paul A Lehur MD PhD.
Digestive and Endocrine Surgery Department University Hospital of Nantes, Nantes France

Basit perianal fistülde fistülotomi

Bülent Ecevit Üniversitesi Uygulama Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Stomaterpi Ünitesinde Stomaterapist Hemşire Ahu Uzun Arslantaş stoması olan bir hastaya eğitim veriyor.

Kıl dönmesinde Bascom Ameliyatı

Kalın barsağın çekum denen kısmına yerleşmiş bir tümörün laparoskopi yardımı ile çıkarılması (Sağ Hemikolektomi). Tümörün olduğu hastalıklı barsak bölümü, yaklaşık 6 cm’lik bir kesiden dışarı alınmış, damarların bağlanması ve barsağın uç uca dikilmesi (anastomoz) bu kesiden gerçekleştirilmiştir.

4 ile ilgili Operasyon Videoları yorum

 • Demet  Diyorki:

  İyi çalışmalar diliyorum.Hastanenizde emboli makinesi var mı?Mide küçültme ameliyatlarından sonra kullanılıyor mu?

  • Doç. Dr. F Ayça GÜLTEKİN  Diyorki:

   Gecikmeli yanıt dolayısıyla çok özür diiyorum.
   Obezite cerrahisi sonrası emboli gelişmesi riski ciddi bir sıkıntı. Bunu önlemede pnömotaktik basınç uygulamaları etkili bir yöntem özellikle cerrahi sırasında uygulanması etkili oluyor. Ancak hastanemizde pnömotaktik basınç (anti-emmboli cihazı mevcut değil) cihazı mevcut değil. Ameliyatlarda emboli riskini azaltmak için uygulamalarımız anti-embolik çorap ve antikoagulan tedavi şeklinde.
   Saygılarımla

 • Ahmet Saraç  Diyorki:

  Dr.Fatma Ayça hanim babamın sag kolon tümör ameliyatını başarılı bir şekilde gerceklestirdi. Gerek ameliyat öncesinde ve gerekse ameliyat sonrasında bizlere yaptığı tüm on bilgilendirmelerin tümü nu sonuç olarak gerceklestirdi. Bizleri hicbir suprizle karşı karşıya birakmadi. Her sözünün arkasinda icraati ile durdu. Kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ulu Önder Atatürk işte bu doktorlar için söylemiştir. Beni Turk doktorlarina emanet edin. Işte DOC.Dr Fatma Ayça Gultekin hanim iste boyle bir doktor. Kendisine bundan sonraki yasaminda sağlık mutluluk diler. Daha bir çok hasta ve hasta yakınının yüzünü güldürecek başarılı nice ameliyatlar yapmasını dilerim. Saygılarımla.

  • Doç. Dr. F Ayça GÜLTEKİN  Diyorki:

   Ahmet Bey,
   Çok teşekkür ederim. Babanınız Mehmet Amcayı sağlığına kavuşturmayı hep birlikte başardık. Son derce bilinçli hasta yakınları olarak, ameliyat sonrası dönemde Babanıza göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alaka için esas ben size teşekkür ediyorum. Ameliyat ne kadar önemli ise sonraki dönemde hastanın yürümesi, solunum egzersizleri yapması gibi konularda motivasyonu da bir o kadar önemlidir. Sizler bunu mükemmel bir şekilde gerçekleştirdiniz. Mehmet Amcaya hüretlerimi sunarım, sağlıkla sıhatle uzun ömürler dilerim.
   Saygılarımla
   Doç. Dr. Fatma Ayça Gültekin

Yorum bırakın

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>